• КИНЕСКИ GALLNUT

  КИНЕСКИ GALLNUT

  Гала chinensis потекнуваат од Кина. главната компонента на gallnut е gallnut танини. танини, се хидролизира за да се Галските киселина. Галските киселина е почетен материјал на на многу фармацевтски посредници или дрога.
 • антибактериски ефект

  антибактериски ефект

  Спектарот антимикробно дејство на gallnut е посилна. на Лушпа од gallnut има различни инхибиторен ефект на многу видови. своите антибактериски ефект е да се направи протеини талог и коагулира лесно со сончање. кожата е главната дистрибуција дел на антимикробни компоненти.
 • антиоксиданс активност

  антиоксиданс активност

  орто-фенолни хидроксилна група има добар ефект на чистење на улиците супероксид слободните радикали, и оваа структура, исто така, преовладува во gallnut, така што има значајни анти-стареењето ефект. Галските киселина и пропил галат се користат како антиоксиданси во храна и други хемиски производи.
 • ГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА ЗА КОРИСТЕЊЕ

  ГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА ЗА КОРИСТЕЊЕ

  Gallnut и неговите деривати се повеќе се користи во модерната храна, лекови, козметика и здравје индустрии.

Ние постојано ќе се одговори на зголемената

потребите на нашите клиенти со висок квалитет

производи и добра услуга!

 • 04

Шангај Kanwinn
Pharmchem Ltd.

Шангај Kanwinn Pharmchem Ltd е основана во 2002 година, главно ангажирани во развој, производство и трговија на фармацевтски посредници како што се Галските киселина и нејзините деривати. ние сме водечки снабдувач специјализирана во обезбедување на посредници за меѓународна хемиската, фармацевтската, парична казна хемиската, текстилната и боење индустрии. Шангај kanwinn Pharmchem Рибар користи за да биде главен снабдувач на 2,3,4-Trihydroxybenzaldehyde да Roche група. производи се продаваат добро во Јапонија, САД и Европа, со годишна продажба од милиони долари. ние постојано ќе се задоволат растечките потреби на нашите клиенти со висок квалитет и добра услуга!

Контактирајте не за повеќе информации или да се резервира закажете состанок
Научи повеќе